İş İnsanı Zehra Çatal’ın Katiline İndirimsiz Müebbet!

İş yerine giden Yılmaz Fahrioğlu, tartıştığı Zehra Çatal’a kurşun yağdırdı. Vücuduna 9 kurşun isabet eden Çatal kurtarılamadı. Yaya olarak kaçan Fahrioğlu, 1 ay sonra Diyarbakır’da yakalanıp, tutuklandı.

Yargılanmasına devam edildi. Antalya 4. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanık Yılmaz Fahrioğlu Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi ile katılırken, müştekiler, taraf avukatları, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı salonda hazır bulundu. Son sözü sorulan sanık Fahrioğlu, pişmanlığını dile getirdi.

“PİŞMANMIŞ”

Olay günü ve öncesinde maktul Çatal’ın kendisine hakaret ettiğini ve küçük düşürücü ifadeler kullandığını iddia eden Fahrioğlu, “Bana küfredince kendimi tutamadım ve silahla ateş ettim. Keşke böyle bir şey yaşanmasıydı, çok pişmanım. Allah katında da çok pişmanım. Böyle bir suçu işlediğim için kendimden de utanıyorum.” dedi.

“İNDİRİM UYGULANMADI”

Mahkeme heyeti, sanık Yılmaz Fahrioğlu’na kadına karşı kasten öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet ve ruhsatsız silah bulundurma suçundan da 1 yıl hapis cezası verilmesine hükmetti.

Öte yandan heyet, sanığa indirim hükümlerinin uygulanmasına yer olmadığına karar verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir