Borsa İstanbul’da 26 Hisse Geri Dönüyor! Dikkat 2 Hisseye Tedbir

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS kapsamında SNICA payları bugün seans başından 07/02/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna kadar kredili işlemlere konu edilemeyecek.

PAPIL payları 08/01/2024 tarihli işlemlerden (seans başından 07/02/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecek.

Emir paketi tedbiri, “piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması”, “emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması” ve “emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması” uygulamalarını kapsamaktadır.

PAPIL payında halihazırda uygulanmakta olan kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri de emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecek.

BU HAFTA TEDBİRLERİ KALKACAK HİSSELER

10 Ocak Çarşamba günü; INTEM ve ATEKS paylarına uygulanan kredili işlem yasağı, ATATP payına uygulanan kredili işlem yasağı ve brüt takas tedbiri ve AKYHO için uygulanan kredili işlem yasağı, brüt takas ve emir paketi tedbiri, seans kapanışında sona verecek.

11 Ocak Perşembe günü MRSHL, ALCAR, YAPRK ve EGEPO için uygulanan kredili işlem yasağı, BSOKE ve IHLGM payı için devreye alınan kredili işlem yasağı ve brüt takas tedbiri gün sonunda son erecek.

12 Ocak Cuma günü; KNFRT, RTALB, EDIP, KONKA, SEGYO, FMIZP, MRGYO, EYGYO, SKYMD, ONCSM payları için uygulanan kredili işlem yasağı, SAMAT için uygulanan kredili işlem yasağı, brüt takas, tek fiyat ve emir paketi tedbiri, DAGHL, SODSN ve DIRIT için devreye alınan kredili işlem yasağı, brüt takas ve emir paketi tedbiri, ICBCT ve COSMO için uygulanan kredili işlem yasağı ve brüt takas tedbiri, seans sonunda kalkmış olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir