Klasik Tarza Meydan Okuyan Pop Art Dekorasyonunu Evinizde Nasıl Uygulayabilirsiniz?

1950’lerde sıkıcı modern tasarımlara karşı çıkmak amacıyla ortaya çıkan Pop Art akımı, canlı ve öne çıkan renklerin, desenlerin ve dokuların kullanılmasıdır. Soyut dışavurumculuğa bir tepki olarak ortaya çıkan Pop Art, 60’lı yıllarda bir akım haline gelen sanat türüdür. Pop Art, değişimi ve farklılığı ifade eder. Bu sanat akımı aynı zamanda sıra dışı, ilgi çekici ve çarpıcı ev dekorasyonunun da popüler hale gelmesini sağladı. Ev dekorasyonunda canlı renklere ve dikkat çekici parçalara yer vermeyi seviyorsanız klasik tarza meydan okuyan Pop Art dekorasyonun stilini evinizde nasıl oluşturabilirsiniz bir göz atalım.

Bu tasarımların izlerini evlerinize dahil etmek isteyeceksiniz!

Özellikle Andy Warhol ve Roy Lichenstein gibi önemli sanatçılar, Pop Art akımının öncüleri arasında sayılır. Pop Art sanatçıları bu akımla sıra dışı, rengarenk tasarımlarıyla dekorasyon fikirleriyle evlerimize geldiler. Pop Art denildiğinde akla ilk gelen detay neon, canlı ve parlak renkler kullanılmasıdır. Bu akıma uygun bir dekorasyon uygulamak istiyorsanız grafik dili kuvvetli parçalar ile başlamalısınız.

1. Üçgenler, yuvarlaklar, altıgenler… Geometrik desenleri ev dekorasyonunuzda kullanmaktan korkmayın.

Farklı geometrik şekillerden oluşan tasarımlar bu akımın en sevilen detayları arasında yer alır. Bu şekilde tasarımlarla evinizde sıkıcı bir görüntü değil oldukça neşeli ve parlak bir görüntü oluşacaktır.

2. Olmazsa olmaz aydınlatmalar ve aynalar!

Özellikle aydınlatmalarda etkin bir duruş sergileyen Pop Art detaylar ile kreatif bir ambiyans yaratabilirsiniz. Parlak yüzeyler üzerinde oluşan görüntüleri sehpalarda, aydınlatmalarda kullanabileceğiniz gibi aynadan oluşan yansımayla ve fizik kurallarının verdiği yetkiyle cesur bir zevk ortaya koyabilirsiniz.

3. Pop Art sanatını evinizde en net şekilde gösterebilme potansiyeline sahip olan duvarlardır.

Evinizin dekorasyonunu tamamen değiştirecek olan Pop Art desenli duvar kağıtları, mavi, kırmızı, sarı gibi renklerin bir arada olduğu modellerden olabilir.

4. İlgisiz malzemeleri bir arada görmeyi seviyorsanız görmeyi sevdiğiniz bir yere uyduramadığınız aksesuarları veya eşyaları kullanarak evinizde özgürlük yaratabilirsiniz.

5. Pop Art akımının ruhunu heykellerle evinize yansıtın!

Klasik tarzda tasarlanmış heykellerin, Pop Art anlayışına uygun bir şekilde renklendirildiğini ve tasarlandığını görebilirsiniz. Bunların hepsi evinizde, alışılmışın dışında, oldukça canlı ve eğlenceli duracaktır.

6. Pop Art’ın asi havasını tablolarla birleştirebilirsiniz.

Pop Art stiline uygun şekilde boyadığınız, dizayn ettiğiniz duvarlarınızda tarzınızı daha da tamamlamak için tablolar kullanmaya özen göstermelisiniz. Duvarlarınızı süsleyecek boyutları birbirinden farklı, ilginç ve renkli tablolar kullanabilirsiniz.

7. Sanatsallığı tüketimin eğlenceli ve farklı yanlarıyla birleştirin!

Kahve kupanızı, aksesuarlarınızı bir o kadar farklı zeka küpü şeklindeki sehpanıza koyabilirsiniz!

8. Ev tekstilinde Pop Art:

Halılar, koltuk kumaşları, yastık kılıfları, perdeler de Pop Art akımından geri kalmıyor. Renk ve biçimlerinde güçlü etkisini hissettiren parçaları star haline getirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir