Fatih Tezcan 9 ay sonra ortaya çıktı

AKP’ye yakınlığı ile bilinen ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ile laikliğe düşmanlığını açıkça dile getiren Fatih Tezcan, 9 ay sonra ortaya çıktı.

Atatürk’e hakaretten 2 yıl 2 ay hapis cezası alan Tezcan, “sabıkalı geçmişi, tekrar suç işlemeyeceği yönünde kanaat oluşmaması, suça yatkın kişiliği” gibi nedenlerle cezası ertelememiş ve cezaevine girmişti.

Cezaevinden bir video yayınlayan Tezcan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açtığı dava yüzünden tutuklu olduğunu iddia etti.

Tezcan, “9 aylık suskunluğumu bu şekilde bozmak zorunda kalıyorum. Bugün KEmal Kılıçdaroğlu meydanlarda anneler ve babalar bir daha merak etmesinler. Çocukları istedikleri gibi tweet atabilecekler. Çünkü Türkiye’de kimse tweet attığı için birilerini eleştirdiği için cezaevine girmeyecek dediğine tanık oldum. Özür dilerim ama sabrım taştı.

Kendisine bir tek soru soruyorum. ‘Sen 15 Temmuz’da korkup kaçtın’ dedin Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a. Ben cumhurbaşkanımızın kaçmadığının bizzat tanıklarından biriydim.

Bu yalana cevap verdim Ey Kemal Kılıçdaroğlu. Zerre kadar utanma duygun varsa şunun cevabını veriri misin? Ben 9 aydır çocuklarımdan ayrıyım. Çünkü senin gibi birine cevap verdiğim için AİHM kurallarına bile aykırı olarak ben cezaevinde yatıyorum.” dedi.

GÜLEN’E ÖVGÜLER DÜZMÜŞTÜ
Tezcan, 2013’te FETÖ elebaşı Gülen’e övgüler düzerek onun için ‘ağladığını’ açıklamıştı. Tezcan “Gülen’i günde 20 saat dinlerdim. Yemek yaparken bile kulaklıkta peygamber sevgisi anlatırdı… Yemek yaparken gözyaşlarım çorbama akardı…” demişti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*